Prečo využiť naše tepovanie s horúcou vodou?

Je najlepšie zo všetkých možností.

Periete prádlo? Je rozdiel prať pri teplote 20, 40, či 70 stupňov celzia.

Už 8 rokov sa venujeme čisteniu sedačiek, kobercov, matracov a iného čalúnenia.

Pôsobíme pod našou primárnou značkou TEPUJEM.SK. Nájdete na www.tepujem.sk.

Počas týchto rokov sme absolvovali množstvo školení a sledovali sme zahraničné trendy v našej oblasti.

Dodávky plné techniky

V zahraničí je extrakčné čistenie iné ako u nás. Zväčša majú čistiace firmy veľkú dodávku v ktorej majú umiestnenú všetku techniku. Veľké stroje s obrovským výkonom napoja na zdroj vody a z auta vytiahnu hadicu dlhú aj niekoľko desiatok metrov a natiahnu až do izby, alebo domu. Samozrejme všetko s ohrevom vody.

U nás takéto čistenie by síce bolo možné vykonávať, ale počet domácností, alebo firiem by klesol o viac ako polovicu. Mnohí bývame v bytoch, kde takéto čistenie možné nie je.

Ak by sme si kládli otázku, aké najlepšie čistenie je možné, mnohí by povedali parné čistenie. Ale to nie je pravdou, nakoľko para nemá takú schopnosť opláchnutia vlákna, ako voda. Naviac čisto parné čistenie zanecháva veľmi vysokú vlhkosť.

Preto je absolútne najlepším a najúčinnejším extrakčným čistením, čistenie horúcou vodou. Horúca voda potrebuje oveľa kratší čas na skvelý výsledok čistenia, lepšie rozpúšťa nečistoty a škvrny, dezinfikuje a skvele odstraňuje zápachy. 

Všetko toto sa síce dá dosiahnuť i klasickým studenovovým extrakčným čistením, ale je to zdĺhavejšie a niektoré veci sa nemusí podariť odstrániť ani na  prvý krát (napríklad zápach). 

Stroje, ktoré používame na teplovodné čistenie sú oveľa výkonnejšie, ako čerpadlo, tak i motor. Teda za rovnaký čas čalúnením prejde oveľa viac čistiaceho roztoku, ten sa dostane  hlbšie, ale výsledná vlhkosť je rovnaká, alebo i menšia ako pri klasickom tepovaní.

Tepovanie horúcou vodou výkonnými kompaktnými extraktormi sa najviac približuje tepovaniu v zahraničí. Má skvelé výsledky, ale je použitelné ešte i v našich podmienkach bytoch a domoch. 

Prečo ho neposkytujú firmy bežne a prečo je jeho cena vysoká?
Cena strojov, ktoré zvládnu ohrev vody je oveľa oveľa vyššia, rovnako ako ich následný servis. Nie každá menšia, ale ani väčšia firma nie je ochotná investovať do oveľa kvalitnejšej, drahšej a účinnejšej techniky.
Tepovanie Bratislava
Scroll to Top