Pranie kobercov alebo tepovanie?

Často sa nám stáva, že nám voláte s otázkou, kde máme kamennú prevádzku a kde môžete koberce na vypranie doniesť. 

Odpoveď je v tomto prípade taká, že kamenné prevádzky nemáme a vyčistíme vám koberce u vás doma. V tomto článku porovnáme technológie a ich výhody a nevýhody. 

Pranie kobercov v práčovniach
  • Kusový koberec musíte zabaliť a doviezť do práčovne. Celoplošný koberec, alebo taký, čo prekročí možnosti stroja, vám nevezmú. 👎
  • Práčovne udávajú zväčša viac krokové čistenie spočívajúce v: 1. vyklepávaní koberca, 2.odstránenie fľakov a nečistôt, 3. hlavné pranie, 4. odstredenie a následné sušenie koberca, 5. výstupnú kontrolu. 👍 Uvedený proces je veľmi slušné riešenie, avšak nemusíte byť vhodný pre každý typ koberca. 
  • Čakáte na výsledok čistenia, 1-3 týždne. 👎
  • Osobné prevzatie a platba za vyčistenie. 👎
Výhodou práčovní najmä tých technologicky moderných je vo väčšine prípadov voňavý, čistý, suchý koberec. Nevýhodou je, že koberec si musíte osobne zaviezť, prevziať, alebo to urobí kuriér, ale premietne sa vám to do ceny koberca. Cena za vyčistenie je pomerne vysoká a môže byť aj 6-10 € za m2 koberca. Na vyčistený koberec čakáte dlhšiu dobu.
Vysokotlakové tepovanie koberca od ČISTUČKO.SK (Rotovac čistenie iba na Liptove, Orave a Tatry)
  • Koberec nikam nemusíte nosiť, my prídeme ku Vám. Vieme vyčistiť akúkoľvek veľkosť koberca.👍
  • Čistíme podobne ako čistiarne ale s inou technológiou: 1. odstránenie mechanických nečistôt, 2. predstrek a odstránenie fľakov a nečistôt, 3. vysokotlakové tepovanie s ohrevom a extrakciou vlhkosti, 4. koberec doschne o pár hodín. Výhoda je, že používame celú paletu rôznych prípravkov na rôzne znečistenia + šetrné prípravky na prírodné vlákna s certifikáciou WoolSafe. 👍
  • Malá nevýhoda je doschnutie u zákazníka, pár hodín diskomfort 👎 (koberec nie je premočený, vyschne bez problémov aj na podlahe)
  • Platba za vyčistenie a náš odchod od zákazníka👍

Výhodou nášho čistenia je, že odpadá starosť s nosením koberca a čakaním naň niekoľko týždňov. V ideálnom prípade je suchý už o pár hodín. Čistenie je šetrnejšie k materiálu, ale i lacnejšie. Nevýhoda je krátkodobý diskomfort spôsobený sušením koberca napríklad na podlahe a minimálna cena objednávky, ktorá je stanovená na 40 €.

Koberce čistíme podľa veľkosti buď klasickou kobercovou hubicou alebo špeciálnym nástavcom Rotovac 360i, ktorý podáva excelentné výsledky čistenia, alebo malou hubicou na čalúnenie menšie koberce, či špeciálnou hubicou Rotovac ShearDry v prípade potreby minimálnej vlhkosti a veľmi krátkeho času sušeni koberca.

Čomu dáte prednosť vy? Čistiareň kobercov, alebo vysokotlakové tepovanie s ohrevom?

Cenník nájdete po kliknutí na tlačítko:

Scroll to Top